Spectacol total în Liga Campionilor! Barcelona şi PSG sunt ca şi calificate în "sferturi"

Catalanii s-au impus cu scorul de 2-0 pe terenul lui Manchester City, în timp ce PSG a câştigat la pas, 4-0, partida cu Leverkusen, din Germania!

Lionel Messi (penalty 54) şi Daniel Alves (90) au marcat golurile ce o duc pe Barcelona foarte aproape de calificarea în sferturile Ligii Campionilor. "Cetăţenii" au pierdut acasă, la două goluri diferenţă, şi au şanse foarte mici de a întoarce soarta calificării pe Camp Nou.

De cealaltă parte, PSG şi-a luat biletele pentru faza următoare din Champions League după ce a spulberat-o pe Leverkusen, 4-0, chiar pe terenul nemţilor. Dubla incredibilă a lui Zlatan Ibrahimovici (39, 42) şi golurile lui Matuidi (3) şi Cabaye (88) au semnat un avantaj decisiv înaintea meciului retur.

VIDEO! Asta e o intrare de cartonaş roşu! Un arbitru face KO un fotbalist... Protestele violente din Ucraina ar putea să amâne meciul Dinamo Kiev-Valencia...