Steaua câştigă primul derby al sezonului! Rapidiştii părăsesc Cupa Ligii

"Dubla" lui Keşeru îi duce pe stelişti în sferturile de finală ale competiţiei şi opreşte după doar două partide parcursul Rapidului în prima ediţie a Cupei Ligii.

Oaspeţii au început tare partida şi au deschis scorul în minutul 9, când Keşeru a reluat în plasă balonul, după ce Drăghia apărase şutul lui Vâlceanu. Giuleştenii au reuşit să revină în joc în minutul 24, prin golul lui Selagea, dar s-au văzut din nou conduşi la doar patru minute de la reluare, când acelaşi Keşeru a transformat o lovitură de pedeapsă.

Echipele de start:

RAPID: Drăghia - Tânc, Al. Iacob, Lung, M. Stoica - Păun, Săndulescu - Al. Coman, Pancu, Selagea - Ciolacu
Rezerve: A. Mişa, V. Negru, Călin, A. Dumitru, Burcea, Săveanu, M. Martin
Antrenor: Marian Rada

STEAUA: Cojocaru – Pham, Aldea, L. Filip, Toşca - Neagu, N. Stanciu – Grădinaru, Vîlceanu, Pârvulescu - Keşeru
Rezerve: Arlauskis, Râpă, Chipciu, G. Iancu, Prepeliţă, Latovlevici, Varela
Antrenor: Costel Gâlcă

Un fost mare fotbalist a ajuns să spele WC-uri!... Au câştigat Campionatul Mondial, dar n-a fost suficient! Un fotbalist german s-a SINUCIS...