Steaua - Chiajna 1-0: Reghecampf a debutat cu victorie in Ghencea

Steaua a invins cu 1-0 pe Chiajna, in meciul de debut al lui Laurentiu Reghecampf ca antrenor al ros-albastrilor. Rusescu a adus victoria in minutul 49.

Ambitia oaspetilor i-a tinut pe stelisti departe in startul meciului. Cu Cretu si Popa foarte activi in banda dreapta, Chiajna a presat, dar fara ocazii clare la poarta lui Tatarusanu.

Stelistii au trecut la comanda in a doua parte a primei reprize. Florin Costea a ratat lovitura de cap din doar 6 metri, dupa o centrare a lui Chipciu. Cea mai mare ocazie a primei parti a ratat-o Rocha. Tanase a centrat in fata portii, iar brazilianul a reluat cu stingul in bara transversala (27).

Reghe a mutat inspirat la pauza introducindu-l pe Rusescu in locul lui F. Costea. Golgeterul Stelei din sezonul trecut l-a facut pe antrenorul ros-albastrilor sa ridice bratele in sus de bucurie in minutul 49. Tanase a centrat in fata portii si Rusescu, aflat la limita ofsaidului, a deschis scorul.

Jucatorii lui Ilie Stan s-au remarcat si in repriza secunda printr-un joc la sacrificiu, dar fara sa conteze prea mult in faza de atac.
Intrat pe final, Nikolici a nimerit bara transversala cu un sut puternic din unghi. In prelungiri, Latovlevici si V. Cretu au primit al doilea galben si au fost eliminati.

CITESTE mai multe in Gazeta Sporturilor!

Borcea nu mai este actionar la Dinamo!... Marica debuteaza in noul sezon in direct la GSP Tv. Schalke intalneste AC Milan astazi de la 20.00 in direct la GSP Tv...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30