Veşti bune din Spania! Ciprian Marica a marcat la debutul lui Cosmin Contra la Getafe

Atacantul român a deschis scorul pentru Getafe în minutul 6 al jocului cu Granada. Marica a finalizat la colţul lung după o cursă de aproape 50 de metri.

Trimis de Cosmin Contra încă din primul minut pe teren, Ciprian Marica putea să-şi treacă în cont o dublă în minutul 71, atunci când a reluat, cu capul, din şase metri, puţin peste poarta adversă.

Getafe s-a văzut egalată în minutul 35, dar trupa lui "Guriţă" a revenit în avantaj cu şapte minute înaintea pauzei, după reuşita lui Lopez. Gazdele au fost din nou prinse din urmă în minutul 62, atunci când El Arabi a punctat pentru 2-2.

Rămaşi în inferioritate numerică, jucătorii oaspeţilor n-au reuşit să se apere suficient de bine şi au mai încasat un gol. Marica a pătruns bine în partea din dreapta, i-a pasat excelent lui Sarabia, şutul acestuia fiind deviat în poartă de Lafita, fotbalist abia intrat pe teren.

Dar avantajul oamenilor lui Contra n-a rezistat prea mult, El Arabi reuşind dubla şi restabilind egalitatea în urma unei erori în defensiva celor de la Getafe.

Scor final 3-3, iar aventura lui Cosmin Contra pe banca lui Getafe nu începe chiar aşa cum îşi dorea tehnicianul român.

Cine mai înţelege ce se întâmplă la Craiova? Ştiinţa are antrenor nou, Primăria e încă în căutări... Simona Halep a ratat calificarea în finala de la Indian Wells...