Villarreal a învins Betis Sevilla, scor 2-0, şi se menţine aproape de locurile de Liga Campionilor

Villarreal a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia Betis Sevilla, în etapa a XXXIII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

A marcat Moreno, în minutele '7 şi '30.

La gazde, Nabil Fekir a fost eliminat, în minutul 45+3, când a primit al doilea cartonaş galben.

Într-un alt meci, Valladolid a remizat acasă, cu Levante, scor 0-0.

Villarreal se menţine pe locul 5, cu 54 de puncte, la trei puncte de FC Sevilla, de pe locul 4, de Liga Campionilor.

Betis ocupă locul 13, cu 37 de puncte.

Lider este Real Madrid, cu 71 de puncte, echipă urmată de FC Barcelona, cu 70 de puncte, şi de Atletico Madrid, cu 59 de puncte.

Madrilenii joacă, joi seară, în acastă etapă, cu Getafe, pe teren propriu.

Chiricheş, pe teren tot meciul la victoria echipei lui, Sassuolo, în faţa formaţiei Fiorentina... Cupa Danemarcei a fost oprită aproape un sfert de oră din cauza faptului că suporterii formaţiei Aalborg nu respectau di...