Adrian Mutu, al doilea gol pentru Ajaccio. "Briliantul" a inscris din penalty printr-o "scarita" de efect

Adrian Mutu a reusit sa aduca un punct important pentru formatia sa, Ajaccio, in lupta pentru evitarea retrogradarii. Atacantul roman a inscris in minutul 74 dintr-o lovitura de la 11 metri, cu o scarita de senzatie, in remiza, scor 1-1, pe terenul lui Nancy.

Pana la marcarea golului, Mutu a mai ratat de trei ori egalarea, dar cel mai aproape a fost in minutul 37, din lovitura libera. “Briliantul” a trimis la coltul scurt, dar mingea a lovit bara.

Romanul a fost scos de pe teren in minutul 80. Adrian Muru a ajuns astfel la doua reusite in tricoul lui Ajaccio.

Pentru Nancy a punctat Bakar, in minutul 8, cu un sut superb in vinclu de la 25 de metri

In urma acestui rezultat, Ajaccio se mentine peste linia retrogradarii, pe locul 15, chiar daca a obtinut o singura victorie in ultimele cinci partied, in timp ce Nancy ramane pe ultimul loc in Ligue 1 cu o singura victorie din 14 etape.

VIDEO! Felipe Melo a aparat un penalty in ultimul minut pentru Galatasaray... F1: Sebastian Vettel, triplu campion mondial! Jenson Button s-a impus in MP al Braziliei ...