Ancelotti, debut cu infrangere la PSG

Parizienii au fost invinsi de Milan cu 1-0 intr-un amical de lux, desfasurat la Dubai.

Carlo Ancelotti a debutat cu stangul pe banca lui PSG. Echipa din capitala Frantei a fost invinsa de golul lui Pato din minutul 4, jucator pe care parizienii si-l doresc inca din decembrie.

PSG a evoluat intr-un sistem 4-3-2-1 si si-a creat multe ocazii, in special in repriza secunda prin Nene si fundasul Jallet.

Urmatoarea partida a liderului din Ligue 1 va avea loc duminica, in fata celor de la Locmine, in 32-imile Cupei Frantei.

La 40 de ani, Luminita Hutupan Dinu revine pe teren... Benzema l-a egalat pe Zidane...