Avem și fete DE AUR! Cătălina Ponor e regina Europei! Aur la bârnă pentru legenda gimnasticii românești!

Cătălina Ponor a câștigat medalia de aur în proba de bârnă la Campionatele Europene de la Cluj Napoca. Românca a fost absolut senzațională, iar publicul a aplaudat-o cu aplauze minute în șir.

Cu această medalie, Ponor a devenit cea mai titrată gimnastă de pe bătrânul continent, adunând în întreaga carieră CINCI titluri europene la concursurile la bârnă.

Cea de-a doua sportivă a României calificată în finala aceleași probe, Larisa Iordache, a obținut medalia de bronz.

Fabulos! România, la picioarele lui Marian Drăgulescu. Gimnastul nostru a cucerit argintul la Europenele de la Cluj!... 23 aprilie 2017, duminica sportului românesc! ROmânia învinge Marea Britanie la Fed Cup!...