Barcelona - Granada 5-3 / Messi a devenit cel mai bun marcator din istoria catalanilor

Argentinianul a reusit un hat-trick impotriva echipei de pe locul 15 in Primera si a intrat in istoria formatiei blau-grana.

Moment istoric pentru Lionel Messi. Castigatorul celui mai recent Balon de Aur a devenit marti seara cel mai bun marcator din istoria Barcelonei, ajungand la 234 de goluri, cu 2 mai mult decat fostul detinator, Cesar Rodriguez, un jucator din anii romantici ai fotbalului, 40', 50'.

Argentinianul a marcat de trei ori impotriva Granadei si a adus catalanii, virtual, la 5 puncte de Real Madrid.

Xavi a deschis scorul in minutul 4, apoi Leo a facut 2-0 dupa un sfert de ora de joc.

Maniz si Siquera au egalat, prefigurand surpriza pe Nou Camp, insa cele doua reusite ale lui Messi si cea a lui Tello au dus scorul la 5-2. Acelasi Siquera a dedus din handicap in minutul 89.

Federer, campion la Indian Wells... Pandurii Targu Jiu - Vointa Sibiu 0-0 / Gorjenii, fara victorie in 2012...