Barcelona invinge greu Gijonul. Vezi rezultatele din Spania!

Catalanii au trait periculos pe Nou Camp sambata seara, desprinzandu-se in ultimele 10 minute ale intalnirii.

Barcelona nu mai castiga frumos si in campionat e departe de ce a aratat in sezoanele anterioare. Dupa ce in etapa trecuta au batut pe Vicente Calderon printr-o executie surprinzatoarea a lui Messi, catalanii s-au chinuit si cu Sporting Gijon acasa.

Iniesta a deschis scorul in finalul primei reprize, insa Pique a luat rosu in debutul celei de-a doua. Imediat, elevii lui Javier Clemente au egalat prin Barral, dupa care s-au aparat organizat.

Seydou Keita a reusit golul izbavitor in minutul 79 pentru ca aproape de final, Xavi sa faca 3-1.

Levante - Betis

In clasament conduce Real cu 64 de puncte, urmata de Barcelona cu 57, dar si un meci mai mult. Pe 3 e Valencia cu 40, iar pe 4 a urcat Malaga cu 37.

Juventus tinuta in sah de Chievo, Milan se distreaza cu Palermo... Marius Stan: "Dorinel sa uite de titlu"...