UCL: FC Barcelona pierde cu Celtic. Il Luce, invins de Chelsea in prelungiri. Vezi rezultatele!

Golul lui Moses din minutul 90+4 a adus Sahtiorului lui Mircea Lucescu prima infrangere in 21 de meciuri disputate in actualul sezon competitional. Celtic Glasgow a facut un meci mare in fata formatiei FC Barcelona, castigand cu scorul de 2-1, iar Manchester United a intors rezultatul la Braga si s-a impus cu 3-1, in ultimele zece minute.

Rezultatele inregistrate miercuri seara in Liga Campionilor:

GRUPA E:

Chelsea - Sahtior 3-2 (Torres '6, Oscar '40, Moses ‘94 / Willian '9 si '47)

Juventus - Nordsjaelland 4-0 (Marchisio '7, Vidal '23, Giovinco '37, Quagliarella '75)

Clasament
1. Chelsea 4 2 1 1 10:6 7 pct.
2. Sahtior 4 2 1 1 7:5 7

3. Juventus 4 1 3 0 8:4 6
4. Nordsjaelland 4 0 1 3 1:11 1

GRUPA F:

Bayern Munchen - Lille 6-1 (Schweinsteiger '5, Pizarro '18, '28 si '33, Robben '23, Kroos '63 / Kalou '57)

Valencia - BATE Borisov 4-2 (Jonas '26, Soldado '29 - penalti, Feghouli '51 si '84 / Bressan '53, Mozolevski '83)

Clasament
1. Valencia 4 3 0 1 10:4 9 pct.
2. Bayern Munchen 4 3 0 1 10:5 9
3. BATE 4 2 0 2 8:9 6
4. Lille 4 0 0 4 2:12 0

GRUPA G:

Benfica - Spartak Moscova 2-0 (Cardozo '55 si '69)

Celtic - Barcelona 2-1 (Wanyama '21, Watt '83/ Messi ‘90)

Clasament
1. Barcelona 4 3 0 1 8:5 9 pct.
2. Celtic 4 2 1 1 6:5 7

3. Benfica 4 1 1 2 3:4 4
4. Spartak Moscova 4 1 0 3 6:9 3

GRUPA H:

Braga - Manchester United 1-3 (Alan '49 – pen./ Robin van Persie ‘81, Rooney ‘84-pen., Hernandez '92)

CFR Cluj - Galatasaray 1-3 (Sougou '53 / Yilmaz '18, '61 si '74)

Clasament
1. Manchester United 4 4 0 0 9:4 12 pct.
2. CFR Cluj 4 1 1 2 5:6 4

3. Galatasaray 4 1 1 2 4:5 4
4. Braga 4 1 0 3 5:8 3

Messi, Xavi si Iniesta, invitati de onoare la a 125-a aniversare a lui Celtic... CFR Cluj-Galatasaray 1-3 / Umili in fata Imparatului...