Braga - Besiktas 0-2 / Simao si-a ingropat conationalii

Fostul mijlocas al Benficai si al lui Atletico Madrid a marcat al doilea gol al lui Besiktas pe terenul Bragai.

SC Braga a ajuns in 2011 pana in finala Europa League, dar anul acesta e departe de a repeta performanta.

Portughezii au pierdut in saisprezecimi pe teren propriu cu Beskitas cu 2-0 si e foarte aproape de o eliminare prematura.

Dupa ce Helder Barbosa a primit doua cartonase gelbene in mai putin de 6 minute, Sivok a deschis scorul pentru turci, reluand in poarta lui Quim o centrare venita din corner de la Manuel Fernandes.

Acelasi mijlocas l-a deschis bine in adancime pe Simao la mijlocul reprizei secunde si jucatorul de banda portughez a facut 2-0, stabilind, totodata, si scorul final.

LPF: Prima etapa din 2012 a Ligii 1 se amana din cauza conditiilor meteo nefavorabile... Ronaldinho revine la nationala Braziliei...