Esteeeeeeeeeee... Simona noastră o bate pe Konta și-l răzbună pe Ilie Năstase!

Victorie mare pentru România în cea de-a doua zi de Fed Cup, într-o partidă care le-a opus pe Simona Halep și Johanna Konta. După meciul cu cântec dintre Sorana și aceeași Konta, în timpul căruia Ilie Năstase a fost evacuat din arena de la Mamaia, Halep i-a administrat o înfrângere drastică britanicei.

Simona Halep nu i-a dat nici o șansă Johannei Konta în primul set. A pierdut un singur ghem și a reușit să-și adjudece acest prim set în doar 28 de minute. Al doilea set a fost ceva mai echilibrat, Konta chiar a avut un break avans și conducea la un moment dat cu 3-1, însă Halep a revenit și după 43 de minute a încheiat setul.

A depășit-o pe Nadia! Marian Drăgulescu ia aurul continental și devine cel mai medaliat gimnast din istoria României la ... Fabulos! România, la picioarele lui Marian Drăgulescu. Gimnastul nostru a cucerit argintul la Europenele de la Cluj!...