Europa League, 16-imi: Rubin Kazan - Olympiacos 0-1

Rubin Kazan si Olympiakos Pireu au deschis astazi faza saisprezecimilor de finala din cadrul Europa League. Intr-un meci disputat de la ora 13:00, din cauza temperaturii foarte scazute din Rusia, grecii s-au impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat David Fuster Torrijos, in minutul 71.

Din minutul 73, Olympiakos a evoluat in inferioritate numerica, Balasz Megyeri fiind eliminat. Gazdele au ratat sansa egalarii in minutul 76, dupa ce Bibers Natcho a ratat o lovitura de la 11 metri.

In cel de-al doilea meci al zilei, Sporting Braga va primi vizita formatiei turce Besiktas Istanbul, de la ora 19:30