Europa League: Liverpool pierde la Braga/ Twente face scor cu Zenit. Vezi rezultatele inregistrate in optimi!

Europa League a programat in aceasta seara meciurile contand pentru prima mansa din cadrul optimilor de finala. Sporting Braga a invins cu scorul de 1-0 pe Liverpool, unicul gol al partidei fiind inscris in minutul 18 de Alan, din penalty.

Cel mai spectaculos meci al serii a fost intre Bayer Leverkusen si Villarreal, spaniolii impunandu-se in final cu scorul de 3-2, dupa un gol marcat de Nilmar in prelungiri.

FC Porto, Twente, Dynamo Kiev si Spartak Moscova au luat o optiune serioasa la califcare dupa rezultatele obtinute in aceasta seara.

Rezultate inregistrate in "optimi" (tur)

De la ora 20.00:

FC Porto

PSV - Glasgow Rangers 0-0

Bayer Leverkusen - Villarreal 2-3 (Kadlec '33, Castro '72 - Rossi '42, Nilmar '70, '90)

Sporting Braga - Liverpool 1-0 (Alan- pen. '18)

De la ora 22:05:

Twente -
Zenit St. Petersburg 3-0 (De Jong '25, '90+2, Landzaat '56)

Benfica Lisabona - Paris St. Germain 2-1 (Maxi Pereira '42, Jara '81 / Luyindula '14)

Ajax Amsterdam - Spartak Moscova 0-1 (Alex '57)

Dinamo Kiev - Manchester City 2-0 (Sevcenko '25, Gusev '77)

Meciurile retur se vor disputa la 17 martie.

Romania a urcat cinci locuri in ierarhia FIFA... Liga 1: Patru televiziuni in cursa pentru drepturile tv...

Hello Chef sezonul 7, 13 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Mihail Pautov Sambata, 13.04.2024, 15:30