Evolutie excelenta pentru Torje la debutul in Serie A

Gabriel Torje a inceput ca titular partida de la Lecce, jucand foarte ofensiv, in atac alaturi de Di Natale.

In prelungirile primei reprize, fostul dinamovist a fost foarte aproape de gol, lobul sau din coltul careului de 6 metri trecand putin peste poarta.

Dupa pauza, Torje a mai avut o ocazie mare de a inscrie, in minutul 59, din pasa lui Di Natale, dar a trimis peste poarta de la marginea careului. La doar un minut, romanul a avut din nou oportunitatea de a marca, dar n-a lovit cum trebuie mingea la centrarea din scurt a lui Basta.

Torje, care a purtat tricoul cu numarul 25, a fost inlocuit in minutul 67 de Abdi.

sursa: gsp

Cand fotbalul te pedepseste daca-l joci din inertie / Universitatea Cluj – Concordia Chiajna 1-1... Tara Galilor, la un pas sa castige in fata Africii de Sud la Cupa Mondiala de rugby...