FC Barcelona - Rayo Vallecano 4-0/ Catalanii, la trei puncte de liderul Real Madrid

FC Barcelona a revenit la fotbalul spectacol dupa victoria in fata lui Rayo Vallecano, scor 4-0, si se afla acum la trei lungimi de liderul Real Madrid.

Partida a contat pentru etapa a 17-a a campionatului spaniol si s-a disputat in devans pentru ca trupa blau-grana va fi prezenta la Campionatul Mondial al Cluburilor la data la care ar fi trebuit sa se dispute jocul.

"Catalanii" au continuat format excelenta de pe Camp Nou si marti seara, cand au obtinut o noua victorie fara gol primit.

Sanchez a inscris primele doua goluri pentru gazde, in minutele 29 si 41, iar Villa a stabilit scorul pauzei in minutul 44. Lionel Messi a punctat pentru 4-0 la patru minute de la reluare.

In urma acestei victorii, FC Barcelona s-a apropiat la trei puncte de liderul Real Madrid, care are insa un meci mai putin disputat.

20. Santander 13 1 6 6 9:20 9

VIDEO! Costel Pantilimon a facut minuni pentru City in Cupa Ligii Angliei... FC Vaslui - Lazio 0-0 / Moldovenii sunt virtual in saisprezecimi...