FC Vaslui - Astra 0-0/ Moldovenii pierd doua puncte de Europa League

FC Vaslui a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, vineri, pe teren propriu, in fata formatiei Astra Ploiesti, contand pentru etapa a XV-a a Ligii 1.

Dupa pauza, Yero Bello, Wesley sau Milisavljevici au ratat ocazii importante de gol. Oaspetii puteau da lovitura in prelungiri, insa Fatai, gasit foarte bine de Florea, a trimis pe langa poarta.

Echipe de start:

VASLUI: Kuciak - Milanov, Papp, Farkas, Hugo Luz - Genchev - Burdujan, Wesley, Milisavljevici - Adailton, Yero Bello

ASTRA: Miron - Matel, L. Goian, Oprsal, M. Florea - Stratila, Teekloh, Takayuki, Tigoianu - Fatai, Miranda.

Rusia isi creeaza echipa de Formula 1... Romania a castigat finala feminina a CM de scrima...