Fractura de tibie si peroneu pentru Bacila

Minutul 87 a fost unul cu ghnion pentru fundasul dreapta al Pandurilor care s-a accidentat grav in urma unei intrari dure a lui Gardos.

Steaua Pandurii curgea catre o victorie pentru oaspeti cand s-a produs cea mai importanta faza a intalnirii.

In minutul 87, alunecarea lui Gardos i-a produs lui Bacila o fractura de tibie si peroneu. Era un contraatac al Pandurilor pe care fostul satmarean a vrut sa-l opreasca insa atacul sau nu a parut unul violent. Gravitatea accidentarii l-a facut pe arbitrul Kovacs sa-i arate, conform regulamentului, cartonasul rosu fundasului stelist. Meciul a fost intrerupt 7 minute pana cand gorjeanul a fost luat cu salvarea si dus la spital.

Steaua - Pandurii 1-2 / Jaka umilinta!... Manchester United - Chelsea 3-1. Vezi toate rezultatele din Premiere League!...