Gaz Metan Medias - CS Mioveni 1-1 / Ardelenii raman in zona minata

Echipa lui Cristi Pustai a remizat pe teren propriu cu ultima clasata in urma unei decizii discutabile a arbitrului Dan Dreve din Cluj.

Dupa ce s-a impus in derby-ul judetului Sibiu, Gaz Metan Medias s-a chinuit 90 de minute pe teren propriu cu ultima clasata, CS Mioveni.

Ardelenii nu au obtinut decat un singur punct cu ultima clasata, amebele goluri fiind marcate din corner. Galben-verzii au deschis scorul in prima repriza prin Stoica, cel care a reusit o foarfeca de senzatie.

Gazul a egalat prin Markovic, dar putea da lovitura in minutul 85, cand a reusit golul victoriei, insa reusita a fost anulata de centralul Dan Dragos Dreve pentru un fault in atac la Ayza.

In urma acestei remize, Gaz Metan Medias acumuleaza 26 de puncte si se afla pe 10, in timp ce Mioveniul e pe ultimul loc cu 11, la 14 distanta de indeplinirea baremului.

Cristi Pustai: "Nu comentez arbitrajul, ma asteapta meciul cu Steaua"... Iuliu Muresan: "Multumim Stelei ca ni l-a dat gratis pe Kapetanos"...