Fernando Torres a reusit o dubla pentru Chelsea

Spaniolul a reusit sa marcheze de doua ori pentru albastrii in sfertul de finala cu Leicester City.

De la venirea lui Di Matteo pe banca lui Chelsea, Fernando Torres pare a depasi forma execrabila in care se afla inca de la transferul de la Liverpool.

Spaniolul a obtinut la mijlocul saptamanii penalty-ul prin care Lampard a impins optimea de liga cu Napoli in prelungiri, iar duminica a reusit o dubla.

Torres a marcat in minutele 67 si 85 ale partidei castigate de Chelsea cu 5-2 in sferturile FA Cup impotriva lui Leicester City. Pentru cei de pe Stanford Bridge au mai punctat Garry Cahill, Salmon Kalou si Raul Meirelles.

Iata rezultatele inregistrate in celelalte sferturi de finala:

Everton - Sunderland 1-1

Tottenham - Bolton 1-1 (partida suspendata din cauza atacului de cord suferit pe teren de Fabrice Muamba)

Liverpool - Stoke City 2-1

Dinamo vrea sa castige la masa verde meciul cu Sportul... Manchester United castiga la scor la scor la Wolverhampton si se distanteaza de City...