Kuban Krasnodar, invinsa de "laterna rosie" in Premier League Rusia

Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, a suferit, marti, cea de-a patra infrangere din actualul sezon al campionatului primei ligi din Rusia dupa ce a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 1-0, de Krylya Sovetov Samara, care detinea "lanterna rosie" inainte de aceasta a 13-a etapa. Golul formatiei gazda a fost reusit in minutul 59.

"In repriza secunda am jucat mai bine, dar nu am putut inscrie. Am jucat impotriva unei echipe motivate care a meritat victoria. Noi suntem debutanti in prima liga asa ca nu se poate vorbi de subestimare a adversarului", a declarat Dan Petrescu dupa meci.

Kuban Karsnodar este acum la egalitate de puncte cu Rubin Kazan (21 puncte), iar in urmatoarea etapa va avea un meci extrem de important, impotriva celor de la FC Krasnodar.

"Animalul" Edmundo, trimis patru ani si jumatate dupa gratii... Campionatul European de Tineret pe echipe la sah vine in Iasi...