Liderul WTA, Ashleigh Barty, calificată în turul trei la Wimbledon după o victorie în 55 de minute

Australianca Ashleigh Barty s-a impus în 55 de minute, iar în turul trei va juca împotriva învingătoarei dintre britanica Harriet Dart şi braziliana Beatriz Haddad Maia.

Australianca Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-3, pe belgianca Alison Van Uytvanck, locul 58 WTA, în turul doi al turneului de la Wimbledon.

Şi Sloane Stephens, locul 9 mondial, a acces în turul trei, după ce a trecut de chinezoaina Yafan Wang, scor 6-0, 6-2, în 56 de minute.

În turul trei, câştigătoarea de la US Open din 2017 va juca împotriva Johannei Konta sau a Katerinei Siniakova.

Brigadă de arbitri finlandeză la meciul dintre FC Sabail şi U Craiova, din Liga Europa... Primul El Clasico al sezonului 2019/2020 va avea loc la 27 octombrie...