Căutare Live

Lyon - PSG 4-4 / Meci incredibil pe Stade Gerland

Guillaume Hoarau a fost eroul parizienilor, el reusit sa aduca egalitatea la ultima faza a meciului si sa pastreze cifra 0 in dreptul infrangerilor lui Ancelotti de la venirea acestuia in Franta.

Un nou meci extraordinar pe Gerland. Dupa ce in toamna lui 2009, Lyon si Marseille au terminat la egalitate 5-5, sambata seara istoria s-a repetat.

Derby-ul dintre OL si PSG a inceput cat se poate de prost pentru gazde, Hoarau deschizand scorul. Raniti dupa o luna februarie catastrofala, elevii lui Remi Garde au revenit in joc si au marcat 3 goluri consecutive prin Gomis, Lisandro Lopez si Michel Bastos, reusita brazilianului fiind una de exceptie. Nene a redus din handicap inainte de pauza, transformand o lovitura de pedeapsa inaintea pauzei.

In repriza secunda Briand a marcat pentru 4-2, insa soarta meciului era departe de a fi pecetluita. Ceara a facut 4-3, ajutat de o deviere a lui Cissokho, iar la ultima faza a meciului, Hoarau a adus egalitatea pe tabela, spre bucuria lui Ancelotti.

In aceasi etapa, Montpellier a invins-o pe Bordeaux si a trecut in fruntea clasamentului cu 53 de puncte (cu unul mai mult decat PSG), in timp ce echipa lui Nicolita, Saint Etienne, a facut egal la Auxerre, formatia la care a evoluat Daniel Niculaie pana in 2010, cand a plecat la Monaco.