Malaga - Real Madrid 0-1 / Ingropati de Caballero

Malaga a pierdut si returul dublei cu Real Madrid, in urma unei gafe monumentale facute de portarul Willy Caballero.

Pe Santiago Benrnabeu, Malaga a condus cu 2-0, dar a fost invinsa pana la urma de Real.

Chiar si asa, chilianul Manuel Pellegrini se arata optimist in privinta returului, declarand ca pe "La Rosaleda" alb-albastrii vor marca.

In ciuda unui debut furibund de partida, Cazorla si compania nu au gasit drumul spre poarta lui Casillas. Mai mult, pe parcurs meciul a basculat si Caballero a reusit sa pastreze tabela imaculata in dreptul gazdelor.

Pana in minutul 72, cand a scapat copilareste o minge trimisa telefonat de nou-intratul Benzema.

Momentul a fost decisiv, pentru ca asa s-a scris istoria acestei partide. Nu a mai contat ca acelasi portar salvase miraculos in fata lui Cristiano Ronaldo, sau ca Higuain ratase alte ocazii mari.

Probabil ca argentinianul (in ciuda insistentei) va ramane rezerva lui Benzema, iar Caballero va fi inlocuit de Ruben.

Lazio Roma s-a calificat cu emotii in sferturile de finala ale Cupei Italiei... Un roman a marcat la debut impotriva lui Napoli...