Malaga umileste Zaragoza si urca pe 4. Vezi rezultatele din Spania!

Trupa chilianului Manuel Pellegrini a ajuns in imediata vecinatate a podiumului dupa 5-1 cu Zaragoza. In aceeasi etapa, meciurile dintre Betis si Getafe respectiv Santander si Sporting Gijon s-au terminat cu acelasi rezultat 1-1.

Zaragoza a deschis scorul pe La Rosaleda prin Aranda insa acest lucru nu avea sa-i ajute foarte mult. Malaga a egalat in finalul primei reprize prin Fernandez, iar dupa pauza s-a dezlantuit.

Demichelis, Isco, Rondon si nefericitul Da Silva, care si-a marcat in proprie poarta, au dus scorul la 5-1.

Cu aceasta victorie, Malaga a ajuns pe 4 cu 34 de puncte, cu 6 mai putine decat Valencia, aflata pe ultima treapta a podiumului.