Manchester City - Chelsea 1-0/ Londonezii, la prima infrangere din acest sezon. Vezi rezultatele din etapa 6!

In derby-ul etapei a VI-a din Premier League, Manchester City a invins pe teren propriu, scor 1-0, liderul Chelsea Londra. Singurul gol al partidei a fost marcat de Tevez, in minutul 59.

Intr-o alta partida, West Brom, fara Tamas, accidentat, a furnizat una dintre marile surprize ale sezonului, reusind sa invinga Arsenal cu scorul de 3-2, chiar pe Emirates.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Odemwingie (min. 50), Jara (53) si Thomas (73), pentru "tunari" punctand Nasri in minutele 75 si 92. WBA a ratat si o lovitura de la 11 metri, in minutul 38, prin Brunt.

Premier League/ Rezultate etapa a 6-a:

Manchester City
- Chelsea 1-0 (Tevez 59)

Arsenal - West Brom 2-3 (Odemwingie 50, Jara 53, Thomas 73/ Nasri 75, 92)

Birmingham - Wigan 0-0

Blackpool - Blackburn 1-2 ( Phillips 85/ Adam 20-aut., Emerton 90)

Fulham - Everton 0-0

Liverpool - Sunderland 2-2 (Kuyt 5, Gerrard 64 / Bent 25-pen, 48)

West Ham - Tottenham 1-0 (Piquionne 29)

VIDEO Juventus - Palermo 1-3/ Torinezii, echipa extremelor... BCR Open: Juan Ignacio Chela vs Pablo Andujar, in finala...