Meci amical: CFR Cluj - Austria Viena 0-0

CFR Cluj a remizat in cel de-al doilea meci din turneul amical din Antalya, impotriva celor de la Austria Viena, scor 0-0, informeaza gsp.

Ardelenii au avut ceva ocazii abia in ultimul sfert de ora. Celestino "s-a remarcat" in startul meciului, fiind eliminat dupa o intrare criminala asupra unui adversar. Beto si-a salvat echipa cu un reflex excelent(27).

Clujenii le-au dat emotii austriecilor abia in minutul 78, cind Weldon a reluat in poarta, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Renan a prins un sut puternic de la 25 de metri, dar Lindner a respins(80).

CFR Cluj, echipa de start: Beto - Lionn, Diogo, Maftei, Nicoara - Peralta, Muresan, Celestino - Pedro, Kapetanos, Sougou.

In primul meci al turneului amical din Antalya, CFR Cluj a pierdut, scor 2-1, impotriva celor de la Munchen 1860.

Urmatoarea partida de verificare a ardelenilor va fi pe 28 ianuarie, cu Kryvbas Krivoi Rog din Ucraina, ora 18:00.

Ilie Stan i-a gasit inlocuitor lui Wesley... Contre intre Zotta si Vama pe seama lui Pavlovici...

Hello Chef sezonul 7, 20 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Alexandra Ungureanu Sambata, 20.04.2024, 15:30