Rezultat neverosimil in Cupa Ligii Angliei! Reading - Arsenal Londra 5-7. "Tunarii" au revenit de la 0-4!!!

Meci nebun in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei. Arsenal Londra a reusit o calificare nesperata in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce in minutul 37 al meciului cu Reading scorul era de 0-4 in defavoarea sa.

Reading - Arsenal 5-7 (Roberts '12, Koscielny aut. '18, Leigertwood '20, Hunt '37, Pogrebnyak '116/ Walcott '45, '90+5, '120, Giroud '64, Koscielny '89, Chamakh '103, '120)

Elevii antrenati de Arsene Wenger au revenit miraculos si s-au impus in ultimul minut din prelungiri.Momentul hotarator al partidei poate fi considerat golul marcat chiar inaintea pauzei de “tunari”, care i-a tinut in joc.

La 4-2 in minutul 89, Reading se considera calificata in turul urmator, insa Koscielny (89) si Walcott (minutul 90+5) au impins meciul in prelungiri. A fost nebunie si acolo, Arsenal a punctat prima, Pogrebnyak a restabilit egaliatea, insa in minutul 120, cand toti asteptau loviturile de departajare, Walcott a dat lovitura de gratie. Gazdele s-au aruncat cu disperare in atac, iar Chamakh a avut timp sa mai inscrie un gol, scorul final fiind unul al unui set de tenis: 7-5.

Liverpool - Swansea (ora 22:00)

Rapid, Astra si Petrolul, primele trei sfertfinaliste ale Cupei Romaniei! ... PSG ofera 100 de milioane de euro pentru Cristiano Ronaldo. Portughezul ar putea ajunge la "pachet" si cu Jose...