Montpellier oprita de Toulouse, Nicolita invingator la Dijon. Vezi rezultatele din Franta!

In etapa a XVIII-a din Ligue 1, Montpellier a terminat la egalitate pe teren propriu cu Toulouse, in timp ce Saint Etienne a urcat pe 5 dupa victoria de la Dijon.

Liderul Montpellier nu a obtinut decat un egal cu Toulouse pe teren propriu. Dernis a deschis scorul pentru gazde in minutul 7, iar Mbengue a egalat cu putin inainte de pauza. De acest pas gresit ar putea profita Lille si Paris Saint Germain care au meci direct duminica.

Marseille a revenit spectaculos pe Velodrome dupa ce a fost condusa de Lorient prin golul lui Emeghara. Valbuena si Ceyrou au punctat pe final, iar campioana din 2010 ajunge la 28 de puncte, cu 2 mai putine decat Saint Etienne care a obtinut o noua victorie la Dijon.

Paris Saint Germain - Lille

Clasament: 1. Montpellier - 37 de puncte (un meci mai mult disputat); 2. PSG - 36 de puncte; 3. Lyon - 35 de puncte

Saint Etienne, echipa unde evolueaza Nicolita se afla pe 5 cu 30 de puncte, iar Nancy, formatia lui Daniel Niculae e pe 15 cu 18 puncte.

FCM Targu Mures - Dinamo 0-1 / Cainii ierneaza pe primul loc... Chelsea, doar egal la Wigan. Vezi rezultatele din Anglia!...