Premier League: Manchester Utd. pierde fotoliul de lider. Gabi Tamas, integralist in WBA - Chelsea 2-1

Seria de sase victorii consecutive in campionat pentru Manchester United a fost intrerupta de Norwich, care s-a impus pe teren propriu cu scorul de 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a 12-a din Premier League.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Anthony Pilkington, in minutul 60, dupa o centrare a lui Garrido.

Formatia antrenata de Alex Ferguson nu mai pierduse in campionat de la un 2-3 pe teren propriu cu Tottenham, inregistrat in urma cu sase etape. United a cazut pe locul al doilea in clasament, Manchester City devenind noul lider, cu un punct peste "diavolii rosii".

Echipe:

Norwich (4-5-1): Ruddy - Garrido, Bassong, Turner, Whittaker - Pilkington, Johnson, Hoolahan, Tettey, Snodgrass - Holt. Antrenor: Chris Hughton

Manchester United (4-4-2): Lindegaard - Rafael, Smalling, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Young - Chicharito, Van Persie. Antrenor: Alex Ferguson

Gabi Tamas a fost integralist in victoria obtinuta de West Brom pe teren propriu, scor 2-1, cu Chelsea Londra.

Long a deschis scorul in minutul 10 cu o lovitura de cap, Hazard a egalat cu cinci minute inainte de pauza prin acelasi procedeu, iar Odemwingie a adus victoria gazdelor.

In derby-ul londonez, Arsenal a invins pe Tottenham cu scorul de 5-2. Oaspetii au evoluat aproape tot meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Emmanuel Adebayor, in minutul 18.

20. Queens Park Rangers 12 4

F1: Sebastian Vettel va pleca din pole position in Marele Premiu al SUA!... Arsenal Kiev - Sahtior Donetk 2-0/ "Il Luce", la prima infrangere in campionat dupa 15 victorii consecutive...