Rapid - Ceahlaul Piatra Neamt 1-2 / Sincopa in Giulesti

Giulestenii au reusit sa piarda si pe teren propriu, dupa ce facuse acelasi lucru vinerea trecuta la Chiajna.

Daca dupa meciul cu Concordia se vorbea despre criza la Rapid, dupa infrangerea de acasa cu Ceahlaul, dezastru e cuvantul cel mai potrivit.

Razvan Lucescu anunta ca e finalul unei perioade frumoase, dar nici el nu stia ce avea sa urmeze. Dupa ce le-a facut pe plac spectatorilor, neincluzandu-l pe Coman in lot, fiul lui Il Luce s-a vazut condus pe teren propriu de Ceahlaul, chiar din prima repriza, dupa golul lui Marian Constantinescu.

Herea a egalat din penalty in minutul 45, asa ca lucrurile pareau sa intre in normal inainte de pauza.

Numai ca in minutul 78, Stana a dorit sa demonstreze ca nu doar Coman ia scarite si l-a executat cu acelasi procedeu pe nefericitul Vatca.

La final, suporterii giulesteni au scandat impotriva lui Razvan Lucescu, cerandu-i demisia acestuia.

Turcia vrea sa organizeze Euro 2020... FC Vaslui - FC Brasov 0-1 / Ignacio, la prima infrangere...