România - Ungaria 28 - 27. Meci de infarct la Campionatul Mondial! Cristina Neagu ne-a calificat la ultima aruncare

România - Ungaria 28 - 27, iar naționala noastră s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial.

Cristina Neagu

Cristina Neagu a adus calificarea la ultima aruncare, după ce a transformat impecabil o lovitură de la șapte metri. România s-a impus în fața Ungariei, asta deși unguroaicele au avut, la pauză, un avans de șase goluri.

După o primă parte în care apărarea noastră n-a funcționat deloc, Ryde a reușit să le trezească pe fete la pauză, iar repriza a doua a fost minunată. România a fost impecabilă în atac și a închis aproape toate culoarele în defensivă.

CU CINE JUCĂM ÎN GRUPA PRINCIPALĂ

România s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial din Japonia și le va înfrunta pe Rusia, Suedia și Japonia

Știre în curs de actualizare

Andreea Răducan a demisionat de la conducerea Federaţiei Române de Gimnastică! Care este motivul. „Cred că şi din cauza ... Decizie uluitoare în sportul internațional. Rusia, eliminată de la toate competițiile sportive, inclusiv JO 2020 şi CM 2...