Serie A: Meciul Verona – Genoa a început cu 15 minute întârziere pentru că liniile careului erau trasate strâmb. Sampdoria, 5-1 cu Brescia cu revenire de la 0-1

Partida Verona – Genoa, contând pentru etapa a XIX-a a campionatului Italiei, a început cu un sfert de oră întârziere, duminică, deoarece liniile careului erau trasate strâmb.

Decizia întârzierii startului a fost luată de arbitru, care a cerut ca problema să fie rezolvată.

Sampdoria – Brescia 5-1

Au marcat: Linetty ’34, Jankto ‘45+3, Quagliarella ’70 (penalti), ‘90+2, Caprari ’78 / Chancellor ‘13

Meciul AS Roma – Juventus are loc tot duminică, iar întâlnirea Parma – Lecce este programată luni.

Jucătorii din circuitul ATP au donat jumătate de milion de dolari după incendiile devastatoare din Australia... România, trei victorii la turneul preliminar al CM2021 la handbal masculin şi se califică în faza a doua...