Britanica Harriet Dart, adversara Simonei Halep, în turul al doilea al AusOpen

Britanica Harriet Dart, locul 173 WTA, venită din calificări, a învins-o, marţi, cu scorul de 2-6, 6-4, 7-6 (6), pe japoneza Misaki Doi, locul 82 WTA, în turul I al Australian Open.

Jucătoarea de 28 de ani s-a impus după un meci care a durat două ore şi 49 de minute. În decisiv, la scorul de 6-5, Dart a condus cu 40-15, dar Doi a salvat ambele mingi de set şi a egalat la 6. În supertie-break, japoneza a condus cu 5-1, însă avantajul nu i-a fost suficient, pentru că Dart a întors scorul şi s-a impus cu 10-6.

În faza următoare, Harriet Dart va evolua, pentru prima dată, cu Simona Halep.

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în turul al doilea al Australian Open, după ce a învins-o, marţi, cu scorul de 7-6 (5), 6-1, pe americanca Jennifer Brady, locul 49 WTA.

Sursa : news.ro

Simona Halep, despre accidentarea la mână: Mă cam doare... Simona Halep - Harriet Dart 6-2, 6-4, Australian Open 2020! Simona Halep câștigă clar și se califică în turul III de la ...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30