Sportul Studentesc - FC Brasov 2-1/ "Studentii", al doilea succes consecutiv in Liga 1

Sportul Studentesc a obtinut a doua victorie consecutiva in Liga 1, dupa ce a invins pe FC Brascov, cu scorul de 2-1, pe teren propriu. Golurile partidei au fost inscrise de Lazar (34) si Dobre(61), respectiv Ilijoski(17).

Oaspetii au deschis scorul prin Ilijoski la centrarea in fata portii a lui Viveiros(17). Sportul a restabilit egalitatea pana la pauza, dupa ce Lazar(34) a preluat bine o centrare in careu si l-a invins pe Felgueiras.

"Studentii" au inceput bine repriza secunda si au impins jocul spre poarta echipei lui Sumudica. Apararea brasoveana a fost prinsa pe picior gresit la o pasa lunga, iar Dobre(61), scapat singur cu Felgueiras, a marcat printr-un lob.

Sportul a ramas in inferioritate numerica in minutul 65, dupa ce Farmache a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben.

Echipe de start:

Sportul: C. Lungu - Beta, Cioranu, Patriche, Farmache - C. Nistor, D. Novac, A. Lungu, Ferfelea - V. Lazar, L. Dobre. Antrenor: Daniel Isaila

FC Brasov: Felgueiras - Ciupe, R. Machado, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Dias, Distefano, Udoji - Ilijoski, Buga. Antrenor: Marius Sumudica

AC Milan se distanteaza la 4 puncte de Juventus. Vezi rezultatele din Serie A!... VIDEO! Fostul stelist Pablo Brandan, debut de senzatie in campionatul chinez...