Steaua - CS Severin 2-1/ Ros-albastrii raman neinvinsi pe teren propriu

Steaua a invins pe CS Severin cu scorul de 2-1, inregistrand cea de-a patra victorie consecutiva in Liga 1. Golurile partidei au fost inscrise de Tanase (21) si Rusescu (27) pentru gazde, respectiv Vancea (16) pentru severineni.

Laurentiu Reghecampf a fost nevoit sa-l schimbe pe Szukala (accidentat) cu Filip, dupa numai noua minute, iar acest lucru a destabilizat defensiva ros-albastra care s-a vazut invinsa in minutul 16. Elevii antrenati de Nicolo Napoli au deschis scorul prin Vancea, dupa pasa lui Zaharia si eroarea incredibila a lui Bourceanu.

Stelistii s-au trezit rapid, si au intors rezultatul in doar sase minute, cu Adi Popa in rol de servant la ambele goluri. In minutul 21, mijlocasul stelist a centrat din banda dreapta, iar Tanase a castigat duelul cu Mitic si inscris cu un sut din careu.

Acelasi Adi Popa a oferit din un nou assist perfect, lui Raul Rusescu, care a marcat din fata portii. Pana la final nu s-a mai consemnat nicio faza importanta la vreuna dintre cele doua porti, iar Steaua se distanteaza in fruntea clasamentului, avand 41 de puncte, cu 10 peste ocupanta locului 2, Astra Ploiesti. CS Severin ramane in continuare ultima, cu doar 8 puncte.

Echipe de start:
Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Pirvulescu - Bourceanu, Pintilii - Popa, Cr. Tanase, M. Costea - Rusescu
CS Severin: Stetca - Mitici, Durimel, Dandea, Al. Giurgiu - Neacsa, H. Moutinho, Olah, Al. Zaharia - Vancea, Dragalina

Brazilia isi pastreaza titlul mondial la futsal. "Selecao" a invins Spania in finala, scor 3-2, dupa prelungir... Lewis Hamilton a castigat MP al SUA! Red Bull este campioana mondiala la constructori...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30