Steaua - Gaz Metan 2-0 / Inca o victorie chinuita (VIDEO)

Steaua Bucuresti s-a impus mai greu decat arata scorul in meciul cu Gaz Metan Medias, de pe teren propriu, 2-0. Bogdan Stancu si grecul Kapetanos, din lovitura de la 11m, au marcat golurile ros-albastrilor.

Dupa o prima repriza fara gol, Steaua a reusit deschiderea scorului, in minutul 63, in urma unei lovituri libere obtinuta de Kapetanos. Tanase s-a prefacut ca loveste mingea, dar l-a lasat pe Bogdan Stancu sa execute, acesta reusind sa marcheze si cu ajutorul zidului, care a deviat usor mingea.

Golul doi pentru fotbalistii antrenati de Mihai Stoichita a fost inscris de Kapetanos din penalty, obtinut tot de el dupa un fault al lui Akaky.

In urma acestui rezultat, formatia din Ghencea urca pe locul doi in clasament, la doar un singur punct de prima pozitie ocupata de CFR Cluj.

Echipe:

Steaua: 12. Tatarusanu - 3. Emeghara, 2. Parpas, 5. Jelev, 18. Marin - 16. Nicolita, 8. Ov. Petre (11. Arm. Karamian '46), 14. Toja, 10. Tanase - 28. Stancu (24. Surdu '81), 9. Kapetanos (22. Pepe Moreno '87). Antrenor: Mihai Stoichita.