Twente a pierdut ultimul meci inaintea celui cu Steaua

Jucatorii lui Steve McClaren au primit doua goluri pe final si au pierdut cu 3-2 pe teren propriu meciul cu Heracles.

Soarta se pare ca se intoarce si Steve McClaren a invatat si el cum e sa piarda pe final, dupa ce in 2006 pe cand antrena pe Middelsbrough, i-a calificat in finala pe englezi in dauna Stelei.

Twente Enschede, echipa pregatita de britanic a primit vineri in Eredivisie replica celor de la Heracles iar oaspetii au deschis scorul prin Everton.

Vedeta rosiilor, Luuk de Jong, a reusit egalarea in repriza secunda, insa in minutele 81 si 84 Douglas si acelasi Everton au marcat pentru 3-1. Si de Jong a reusit dubla in ultimul minut, dar nu a mai contat decat in ceea ce priveste diferenta de scor afisata pe tabela.

Twente pierde astfel ultimul meci de dinaintea celui cu Steaua ce se ca desfasura pe National Arena joi, 16 februarie.

Barcelona, fara Busquets in deplasarea de la Osasuna... Abramovich il vrea la Chelsea pe Capello...