Un central i-a arătat cartonaşul roşu unuia dintre asistenţii săi la un meci din prima ligă portugheză

Arbitrul Luis Godinho i-a arătat cartonaşul roşu asistentului său Jorge Cruz, la meciul Chaves - Nacional Funchal, din etapa a 31-a a primei ligi portugheze. Gestul centralului a fost unul în glumă, după ce asistentul său a fost nevoit să meargă de urgenţă la toaletă, informează The Sun.

minge de fotbal

La începutul reprizei a doua a meciului câşigat de Chaves cu 4-1, întâlnirea a fost întreruptă circa trei minute pentru ca Jorge Cruz să meargă al toaletă. El i-a lăsat centralului fanionul şi a mers glonţ la vestiare.

La revenirea pe teren, publicul, care a înţeles ce se întâmplase, l-a ovaţionat pe arbitrul asistent. Godinho i-a arătat cartonaşul roşu în glumă lui Cruz, înainte de a-i înmâna fanionul, apoi meciul a continuat.

Reţelele de socializare au fost asaltate de mesaje amuzante după acest incident.

"Când te cheamă natura, trebuie să răspunzi", a scris un fan, în timp ce altul a postat: "Sper că a închis microfonul la toaletă".

Sursa: News.ro

Lovitură cumplită pentru familia lui Emiliano Sala! Ce a apărut pe Internet, la doar câteva zile de la moartea tatălui f... Lumea fotbalului, în stare de șoc! Celebrul portar spaniol Iker Casillas a făcut infarct...