Universitatea Craiova - Eintracht Braunschweig, scor 2-0, într-un amical

Universitatea Craiova a învins, duminică, într-un meci amical disputat în Antalya, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Eintracht Braunschweig, locul 4 în liga a treia germană.

Golurile au fost marcate de Mihăilă '53 şi Dan Nistor '83. În minutul 66, Alexandru Cicâldău a fost eliminat, dar a fost înlocuit cu Ivanov.

Antrenorul Corneliu Papură a folosit următorii jucători:

Marinescu - Vlădoiu, Dobre, Tiago, Măţel - Danciu, Popescu, Ivanov - Bărbuţ, Markovici, Baiaram, în prima repriză;

Pigliacelli - Martici, Cosici, Bălaşa, Vătăjelu - Nistor, Mateiu, Cicâldău (Ivanov '66) - Ivan, Roman, Mihăilă, în repriza a doua.

România, interdicție la Jocurile Olimpice de la Tokyo! Scandal uriaș, provocat de doi sportivi medaliați... Jucătorii din circuitul ATP au donat jumătate de milion de dolari după incendiile devastatoare din Australia...