Werder Bremen rămâne în 1.Bundesliga, după ce a trecut de Heidenheim

Werder Bremen şi-a asigurat menţinerea în prima divizie din Germania, după ce a remizat, în deplasare, cu formaţia Heidenheim, scor 2-2, în meciul retur al barajului pentru menţinerea/promovarea în 1.Bundesliga.

Theuerkauf în minutul 3 a marcat în propria poartă, iar Heidenheim a egalat prin Kleindienst, în minutul 85.

Pentru Werder Bremen a mai marcat Augustinsson, în minutul 90+4, iar pentru Heidenheim a punctat din nou Kleindienst, în minutul 90+7, din penalti.

În tur, scorul a fost egal, 0-0.

Werder, formaţia cu cele mai multe meciuri jucate în istoria 1.Bundesliga, a terminat pe locul 18, antepenultimul în prima ligă şi a evoluat o singură dată în liga a doua, în sezonul 1980/1981.

Sursa : news.ro

Hamilton spune că nu le-a cerut piloţilor din Formula 1 să îngenuncheze... FC Sevilla a învins Eibar şi se menţine aproape de podiumul LaLiga. Ocampos, marcator şi portar...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30