Articole despre dominic thiem

Dominic Thiem revine cu precizări despre Adria Tour: A fost o greşeală uriaşă

Tenismenul austriac Dominic Thiem a revenit asupra competiţiei Adria Tour, organizată în Serbia şi Croaţia, la iniţiativa liderului ATP, Novak Djokovici, afirmând că a fost o greşeală uriaşă modul în care s-au comportat jucătorii şi spectatorii.

Marti, 14.07.2020, 10:24
Nadal a fost eliminat de Thiem în sferturi la Australian Open. Spaniolul a fost protagonistul unui moment surprizător cu câteva ore înainte de meci  - VIDEO

Nadal a fost eliminat de Thiem în sferturi la Australian Open. Spaniolul a fost protagonistul unui moment surprizător cu câteva ore înainte de meci - VIDEO

Spaniolul Rafael Nadal, liderul ATP, a fost eliminat, miercuri, de austriacul Dominic Thiem, numărul 5 mondial şi favorit 5, în sferturile de finală ale turneului Australian Open. Nadal a fost protagonistul unui moment surprinzător cu câteva ore înainte de meci, la intrarea în zona vestiarelor.

Miercuri, 29.01.2020, 15:12
Federer, după eşecul cu Thiem: Nu mai am voie să pierd, încă o înfrângere şi plec acasă

Roger Federer a recunoscut jocul mai bun al adversarului său, Dominic Thiem, în primul meci de la Turneul Campionilor şi este conştient de faptul că nu mai are voie să facă paşi greşiţi, pentru a obţine calificarea în semifinale.

Luni, 11.11.2019, 10:32
Roger Federer, învins de Dominic Thiem, la Turneul Campionilor

Tenismenul austriac Dominic Thiem, locul 5 ATP, l-a învins, duminică, pe eleveţianul Roger Federer, locul 3 ATP, cu scorul 7-5, 7-5, în prima etapă a Grupei Bjorn Borg a Turneului Campionilor.

Luni, 11.11.2019, 08:13
Andy Murray, eliminat de Dominic Thiem în sferturi la Beijing

Scoţianul Andy Murray a fost eliminat, vineri, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing, fiind învins de austriacul Dominic Thiem, scor 6-2, 7-6 [3].

Vineri, 04.10.2019, 14:04