Articole despre locul 1

Juventus a recuperat locul I în Serie A după 2-0 cu Inter Milano

Juventus Torino a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Inter Milano, în etapa a XXVI-a a campionatului italian Serie A.

Luni, 09.03.2020, 00:17
Real Madrid pierde meciul de la Sevilla, cu Betis, şi locul I în LaLiga

Real Madrid a fost învinsă, duminică, la Sevilla, cu scorul de 2-1 (1-1), de Betis, în etapa a XXVII-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga

Luni, 09.03.2020, 00:10
Ana Maria Popescu a urcat pe locul I în clasamentul mondial al probei de spadă

Ana Maria Popescu a revenit în fruntea clasamentului mondial al probei de spadă, după locul doi obţinut în finala Cupei Mondiale de la Havana, informează CSA Steaua.

Marti, 14.01.2020, 15:06
Rafael Nadal: Locul I ATP nu este obiectivul meu principal

Spaniolul Rafael Nadal a câştigat, duminică, US Open, grand slam-ul cu numărul 19 din carieră, fiind la numai un succes faţă de deţinătorul recordului de "majore", elveţianul Roger Federer. În acelaşi timp, Nadal s-a apropiat la 640 de puncte în clasamentul ATP de liderul Novak Djokovici, însă spune că revenirea în fruntea ierarhiei nu este obiectivul său principal.

Luni, 09.09.2019, 09:48
Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada - Yakuţia: Echipa României a obţinut locul I și opt premii

Ministerul Educaţiei Naţionale (MEN) anunţă că echipa României a obţinut opt premii, între care trei medalii de aur, şi locul I în clasamentul pe medalii la Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară Tuymaada - Yakuţia, desfăşurată săptămâna trecută în Republica Saha/Federaţia Rusă.

Luni, 15.07.2019, 19:46
Petre Daea: "Romania se afla pe primul loc în UE la producţia de miere şi pe doi la numărul de familii de albine"

România se situează pe locul al 2-lea în Uniunea Europeană, după Spania, ca număr al familiilor de albine şi pe primul loc la producţia de miere, a afirmat, sâmbătă, ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Petre Daea, la conferinţa 'Apicultura în context european şi mondial'.

Luni, 27.05.2019, 08:40
Ţara care a ajuns de pe locul 5 pe locul 1. A detronat SUA şi a trecut pentru prima oară în fruntea topului la nivel mondial

Suntem obişnuiţi ca Statele Unite ale Americii să domine clasamentele lumii în orice categorie. Insa, de cand Emmanuel Macron a venit la conducere, se pare ca pentru prima dată, Franţa se regăseşte în fruntea clasamentului Soft Power care indică ţările cele mai influente din punctul de vedere al „deschiderii şi toleranţei“, scrie Le Figaro.

Vineri, 21.07.2017, 10:10
România a obţinut locul I la C.E. de Shotokan Karate

Lotul naţional al României de Shotokan Karate Do of United Nations a a obţinut locul I pe ţări la Campionatele Europene organizate în Germania

Marti, 31.05.2016, 10:00
Le-a fost greu, dar au deliberat! Axel Avram și Sheila, bufnița polară, au câștigat locul 1 la categoria ”frumusețe”

Premiul I la categoria ”frumusețe” din cadrul primei ediții a concursului Ham Talent, a fost câștigat de Axel Avram și Sheila, o bufnița polară.

Joi, 24.12.2015, 13:20
Jurații au decis: George Moșoia și Bes au obținut locul I la categoria ”Best Story”

Premiul I la categoria ”Best Story” din cadrul primei ediții a concursului Ham Talent, a fost câștigat de George Moșoia și câinele, Bes .

Joi, 24.12.2015, 12:36
Larisa Bercea, câştigătoare la categoria "Silicon pe Băţ"

Dan Capatos şi Cătălin Bordea au marcat încheierea celui de-al 16-lea sezon al emisiunii cu Gala Premiilor "Un show păcătos". Larisa Bercea a fost desemnată câştigătoare la categoria "Silicon pe Băţ"

Vineri, 18.12.2015, 01:02
Annely Cole a ajuns locul 1, în Polonia, cu piesa "Bamboleo"

Annely Cole a reusit sa obtina performanta de acum doi ani cand, cu primul ei single solo "Need You", lua cu asalt toate piata muzicala poloneza.

Joi, 11.06.2015, 12:28
Lotului național de karate, locul 1 la Campionatul Mondial din Polonia

Aurel Pătru, antrenorul lotului național de karate, a venit la Neatza și a vorbit despre realizările disciplinei pe care o reprezintă.

Joi, 06.11.2014, 09:53
Napoca Really Academy, locul 1 la Campionatul European de Raliuri

Câştigătorii Campionatul European de Raliuri sunt români! Marco, Bogdan, Dorin, Lucio şi Simone, membri ai Napoca Really Academy au reuşit, împreună, să atingă un titlu la care mulţi nici nu îndrăznesc să viseze.

Duminica, 22.12.2013, 09:20
Dalma, Kovacs, castigatorea celei de-a cincea editii a show-ului "Te cunosc de undeva!"

Dalma Kovacs a castigat a 5-a editie a concursului "Te cunosc de undeva!"

Sambata, 12.10.2013, 23:47
Alex Pirvu a castigat editia a 4-a de la Next Star!

Castigatorul editiei a IV-a de la Next Star este pitesteanul Alex Pirvu!

Joi, 10.10.2013, 23:03
Show-ul "Mireasa pentru fiul meu", premiat de doua ori cu locul I

La Gala Premiilor Radar Media, show-ul "Mireasa pentru fiul meu a primit doua premii !

Sambata, 27.04.2013, 19:52
Romania a castigat locul 1 la campionatul mondial de dans sportiv de la Beijing!

Romania a reusit sa obtina locul 1 la Campionatul mondial de dans sportiv de la Beijing. Paul Moldovan si Cristina Tatar, din Targu-Mures, au participat la sectiunea lationa, categoria de varsta 16-18 ani. Este pentru prima data cand o pereche de dansatori romani se claseaza pe o pozitie atat de inalta.

Luni, 24.09.2012, 18:11
Romania, locul I in Europa si locul II in lume, la Olimpiada Internationala de Geografie

Romania a obtinut locul I in Europa la Olimpiada Internationala de Geografie si locul II in lume la acelasi concurs, care s-a desfasurat in perioada 21-27 august, in Germania, la Koln.

Luni, 27.08.2012, 13:37