Articole despre lorient

Presa franceza nu-l iarta pe Mutu, dupa Lorient - Ajaccio 4-4! "Briliantul" a fost "omul negru" pentru corsicani

Adrian Mutu a inscris, duminica, primul gol in Ligue 1, in remiza spectaculoasa, scor  4-4, dintre Lorient si Ajaccio. Chiar si asa, presa franceza il face cu ou si cu otet pe “Briliant”, care este vazut de jurnalistii francezi ca "omul negru" al celor de la Ajaccio.

Luni, 29.10.2012, 12:11
Politicul modifica programul meciurilor din Franta

Partida dintre Lyon si Lorient a fost decalata cu 15 minute din cauza alegerilor parlamentare.

Miercuri, 04.04.2012, 00:00
Nicolita, pe locul 4 in Franta

Saint Etienne a invins miercuri pe Lorient intr-un meci restant si a ajuns in imediata apropiere a podiumului.

Miercuri, 22.02.2012, 00:00
Revenire incredibila a lui Olympique  Lyon in semifinala Cupei Ligii

Revenire incredibila a lui Olympique Lyon in semifinala Cupei Ligii

Septupla campioana a Frantei s-a impus in prelungiri la Lorient cu 4-2, dupa ce gazdele conduceau in minutul 80 cu 2-0.

Miercuri, 01.02.2012, 00:00
Saint Etienne, Echipa lui Nicolita, invinsa din nou la scor. Vezi toate rezultatele din Ligue 1!

Saint Etienne a incasat pentru a doara consecutiv 3 goluri, pierzand pe terenul lui Lorient. Bordeaux a condus cu 2-0 dar a fost invinsa de Toulouse cu 3-2, iar liderul Montpellier nu a reusit decat un egal la Brest.

Sambata, 17.09.2011, 00:00
Gourcuff va rata meciul cu Romania

Mijlocasul lui OL a va absenta 6 saptamani din cauza unei accidentari si, foarte probabil, nu va face parte din planurile lui Blanc pentru meciul cu Romania.

Joi, 28.07.2011, 00:00