Articole despre vitoria guimaraes

Liga Portugheză a amendat Vitoria Guimaraes cu 714 euro pentru insultele rasiste la adresa lui Marega

Atacantul Moussa Marega, în vârstă de 28 de ani, a părăsit terenul în minutul 71 al meciului câştigat de FC Porto, la 16 februarie, în deplasare în faţa echipei Vitoria Guimaraes, scor 2-1, el fiind afectat de manifestările rasiste ale publicului. Pentru manifestările rasiste, clubul din Guimaraes a fost amendat de liga portugheză cu 714 euro.

Miercuri, 04.03.2020, 13:43
Vitoria Guimaraes a deschis o anchetă după insultele rasiste la adresa lui Moussa Marega

Atacantul Moussa Marega, în vârstă de 28 de ani, a părăsit terenul în minutul 71 al meciului câştigat de FC Porto în deplasare în faţa echipei Vitoria Guimaraes, scor 2-1, el fiind afectat de manifestările rasiste ale publicului. Marţi, clubul Vitoria Guimaraes a anunţat că a deschis o anchetă în acest sens.

Marti, 18.02.2020, 16:37
Marega (FC Porto) a părăsit terenul din cauza rasismului publicului la meciul cu Vitoria Guimaraes

Atacantul Moussa Marega, în vârstă de 28 de ani, a părăsit terenul în minutul 71 al meciului câştigat de FC Porto în deplasare în faţa echipei Vitoria Guimaraes, scor 2-1, el fiind afectat de manifestările rasiste ale publicului, relatează presa internaţională.

Luni, 17.02.2020, 09:21
Arsenal Londra a învins Vitoria Guimaraes cu un gol marcat în minutul 90+3, în Liga Europa

Arsenal Londra a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (1-2), fosta adversară a FCSB Vitoria Guimaraes, în etapa a III-a a Grupei F a Ligii Europa. "Tunarii" au fost conduşi la pauză şi s-au impus după un gol marcat în minutul 90+3.

Vineri, 25.10.2019, 00:09
Vintilă: Este posibil să redresăm echipa. Despre Pintilii: Să nu ia decizii pripite

Tehnicianul Bogdan Vintilă a declarat, joi seară, după eliminarea FCSB din Liga Europa, că echipa sa a luptat pentru calificarea în grupele competiţiei. El a menţionat că Mihai Pintilii, care a fost văzut pe banca de rezerve spunând: “Gata, mă las”, nu ar trebui să ia decizii pripite.

Vineri, 30.08.2019, 00:52
Florin Tănase: După jocul de astăzi, dacă ne calificam era nedrept. Sunt foarte multe de schimbat

Footbalistul echipei FCSB, Florin Tănase, a declarat, joi seară, la Pro TV, că având în vedere prestaţia pe care au avut-o în manşa retur cu Vitoria Guimaraes, el şi colegii săi nu ar fi meritat să se califice în grupele Ligii Europa.

Vineri, 30.08.2019, 00:23
FCSB a fost eliminată de Vitoria Guimaraes în play-off-ul Ligii Europa

Formaţia FCSB a fost eliminată, joi seară, în play-off-ul Ligii Europa, fiind învinsă cu scorul de 1-0 de Vitoria Guimaraes, în deplasare, în manşa secundă a fazei care precede grupele competiţiei.

Joi, 29.08.2019, 23:49
Stanciu despre cum a marcat Slavia cu CFR: Lucrăm fazele fixe, golul pleacă de la un aut. Despre FCSB: Guimaraes nu mi-a lăsat o impresie aşa proastă precum crede lumea

Mijlocaşul echipei Slavia Praga Nicolae Stanciu a declarat, miercuri, după calificarea în grupele Ligii Campionilor, că la gruparea cehă se lucraeză foarte mult fazele fixe, iar golul marcat cu CFR Cluj, miercuri, pleacă de la un simplu aut.

Joi, 29.08.2019, 01:03
Bosniacul Irfan Peljto arbitrează meciul Vitoria Guimaraes - FCSB, din returul play-off-ului Ligii Europa

Arbitrul bosniac Irfan Peljto va conduce la centru meciul Vitoria Guimaraes - FCSB, programat, joi, de la ora 22.00, în returul play-off-ului Ligii Europa.

Miercuri, 28.08.2019, 15:00
Vitoria Guimaraes, remiză cu Famalicao, scor 1-1, înaintea confruntării cu FCSB din Liga Europa

Formaţia Vitoria Guimaraes a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Famalicao, în etapa a ultimul de dinaintea confruntării cu FCSB, din returul play-off-ului Ligii Europa.

Luni, 26.08.2019, 08:42
Becali consideră că FCSB este calificată în grupele Ligii Europa. "Jucăm trei zile cu Guimaraes, nu ne dau gol. Dacă ăştia ne pot marca gol îmi tai capul", spune el

Gigi Becali a declarat, joi seară, că FCSB va câştiga meciul retur cu Vitoria Guimaraes, din play-off-ul Ligii Europa, el menţionând că portughezii nu au cum să înscrie în poarta echipei bucureştene.

Vineri, 23.08.2019, 00:30
Vergil Andronache: Nu este un rezultat corect, dacă era 2-0 nu cred că se supăra nimeni

Tehnicianul Vergil Andronache a declarat, joi seară, că rezultatul de 0-0 al meciului cu Vitoria Guimaraes nu este unul corect, el considerând că FCSB a ratat ocazii importante, spre deosebire de adversari, care nu şi-au creat oportunităţi de a înscrie.

Vineri, 23.08.2019, 00:16
Pintilii: Ne-am cam speriat de ei, dar nu sunt de speriat. Dacă avem atitudinea din seara asta, suntem pe drumul cel bun

Mihai Pintilii a declarat, joi seară, că el şi colegii săi de la FCSB s-au “cam speriat” de Vitoria Guimaraes, dar portughezii “nu sunt de speriat”.

Vineri, 23.08.2019, 00:11
Arbitri din Slovenia la meciul FCSB - Vitoria Guimaraes

Meciul FCSB - Vitoria Guimaraes, programat, joi, de la ora 21.30, în turul play-off-ului Ligii Europa, va fi arbitrat de slovenul Matej Jug.

Marti, 20.08.2019, 12:44
Vitoria Guimaraes se întăreşte înaintea play-off-ului Ligii Europa, în care ar putea juca împotriva FCSB

Vitoria Guimaraes a obţinut împrumutul pe un sezon al mijlocaşului Denis-Will Poha de la Rennes, informează lequipe.fr.

Joi, 15.08.2019, 14:08
FC Vaslui se intareste cu un fost rapidist

Joao Paulo Andrade, jucatorul considerat printre cei mai buni aparatori din campionat in sezonul 2008-2009 este foarte aproape de o reintoarcere in prima liga.

Sambata, 11.02.2012, 00:00
Joao Alves negociaza cu Rapid

Jucatorul ce parea acontat de dinamovisti a fost deturnat de George Copos, care i-a promis salariul pe care actionarii dinamovisti nu au dorit sa i-l ofere.

Sambata, 21.01.2012, 00:00
Pleaca Joao Alves de la Dinamo?

Desi aseara portughezul s-a pozat cu tricoul lui Dinamo, astazi Joao Alves nu s-a inteles in ceea ce priveste contractul cu oficialii din Stefan cel Mare, sansele ca cele doua parti sa ajunga la un acord pe viitor fiind aproape foarte mici.

Vineri, 20.01.2012, 00:00
FC Porto a castigat Supercupa Portugaliei

Porto traieste chiar si dupa plecarea lui Andre Villas Boas. Fara tehnicianul care a adus succes dupa succes in sezonul trecut, dar cu majoritatea vedetelor in primul "11", Porto a castigat aseara Supercupa Portugaliei, dupa ce a trecut cu 2-1 de Vitoria Guimaraes.

Luni, 08.08.2011, 00:00