Articole despre vointa sibiu

Ilie Dobre, nou record mondial la tipat GOL!

Ilie Dobre a doborat inca un record mondial. Comentatorul sportiv al postului public de radio se poate lauda cu cea mai lunga descriere a unui gol, fara sa respire. 31 de secunde a tipat Ilie Dobre, fara pauza de rasuflare, in timp ce comenta meciul de...

Joi, 15.11.2012, 13:24
Inca o pierdere in fotbalul romanesc! Vointa Sibiu s-a retras din campionat

Oficialii gruparii din Sibiu au luat decizia de a retrage echipa din campionat din cauza lipsei banilor.  Astfel, jocul de la Targu Mures, de sambata, pierdut cu scorul de 2-1, a fost ultimul al "alb-verzilor" in campionat

Luni, 15.10.2012, 17:08
FOTO! Cainii raman in lupta pentru titlu: Vointa Sibiu - Dinamo 0-1

Vointa Sibiu a pierdut, pe teren propriu, meciul disputat impotriva "cainilor". Dinamo se mentine, astfel, cel putin matematic, in lupta pentru titlu, fiind la 5 puncte in spatele liderului CFR Cluj.

Marti, 08.05.2012, 00:00
Vointa Sibiu - FC Vaslui 3-0/ Moldovenii, invinsi fara drept de apel

FC Vaslui a fost surclasata de Vointa Sibiu, in deplasare, scor 0-3, intr-un meci contand pentru etapa 25-a din Liga 1. Golurile au fost marcate de Beza '39, Popa '49 si Lukanovici '75.

Sambata, 07.04.2012, 00:00
Pandurii Targu Jiu - Vointa Sibiu 0-0 / Gorjenii, fara victorie in 2012

Ardelenii lui Pelici, au tinut in sah echipa ce a dominat Dinamo in urma cu 2 etape.

Marti, 20.03.2012, 00:00
Cristi Pustai: "Nu comentez arbitrajul, ma asteapta meciul cu Steaua"

Antrenorul lui Gaz Metan Medias nu a dorit sa discute despre golul anulat echipei sale in finalul meciului cu CS Mioveni.

Radu Petrescu nu va mai arbitra in retur

Mai mult, arbitrul acuzat de Gigi Becali ca ar fi omul CFR-ului va fi retras in septembrie de pe lista FIFA.

Steaua - Vointa Sibiu se joaca la Antena 1 si GSP TV

Singura echipa calificata in "primavara europeana", Steaua, joaca in direct la Antena 1 si GSPTV, ultimul meci din 2011. Steaua - Vointa Sibiu incepe in mai putin de 30 de minute. Steaua, Vointa Sibiu,meci, fotbal, stadion, gsp tv

Luni, 19.12.2011, 20:08
Steaua - Vointa Sibiu 1-0 / Ros-albastrii sunt pe 4

Steaua s-a impus la limita pe National Arena in fata Vointei Sibiu, singurul gol al partidei fiind marcat de Iliev in prima repriza

Luni, 19.12.2011, 00:00
Sumudica s-a razbunat pe Astra. Vezi rezultatele din prima liga!

Din cele trei meciuri desfasurate sambata, doua s-au terminat cu un scor alb. Insa cel mai interesant duel a fost cel dintre Sumudica si Ioan Neculae, transat de fostul rapidist cu 2-0.

Duminica, 04.12.2011, 00:00
Vointa Sibiu - CFR Cluj 0-1 / Ardelenii la un punct de Dinamo

Dupa succesul din derby-ul cu Universitatea, visinii s-au impus si la Sibiu, cu largul concurs al arbitrului.

Duminica, 27.11.2011, 00:00
Catalin Munteanu: "Arbitrii gresesc mereu impotriva noastra"

Mijlocasul dinamovist Catalin Munteanu a comentat parcursul echipei sale de pana acum, din campionat, spunand ca marele secret al lui Dinamo e forta grupului, un grup format inca din returul sezonului trecut si care nu a suferit prea multe modificari in toata aceasta perioada.

Vineri, 25.11.2011, 00:00
Vointa Sibiu - FC Brasov 2-1 \ Debut cu infrangere pentru Sumudica

Vointa s-a impus la limita in fata echipei antrenate de Marius Sumudica (2-1) si fostul antrenor al Astrei debuteaza cu stangul pentru "stegari".

Sambata, 05.11.2011, 00:00
Sibienii nu vor sa-l mai vada pe Chivulete jr. dupa infrangerea de la Ploiesti: "Si-a batut joc de noi"

Prestatia centralului bucurestean Andrei Chivulete i-a scandalizat la maxim pe oficialii Vointei. Conducatorii formatiei sibiene au anuntat ca maine vor trimite un memoriu pe adresa Comisiei Centrale a Arbitrilor prin care vor cere recuzarea arbitrului pentru acest campionat.

Duminica, 16.10.2011, 00:00
VIDEO! S-a intors cu spatele la penalty

Sibienii au protestat intr-un mod unic la Ploiesti. L-au acuzat pe arbitrul Chivulete junior ca a facut praf meciul, iar portarul Danalache s-a intors cu spatele la penaltiul batut de Oprita in minutul 92. A iesit scandal mare intre sibieni si ploiesteni dupa meci. Andrei Chivulete a dat afara doi oameni de la Sibiu si a dat trei penaltiuri. Doua pentru Petrolul si unul pentru Vointa.

Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-4 / Sogou si Weldon au semnat victoria ardelenilor

CFR Cluj s-a impus cu 4-0 la Chiajna, intr-un meci pe care l-a terminat cu un om in minus, dupa eliminarea lui Ronny.

Sambata, 15.10.2011, 00:00
FC Vaslui - Vointa Sibiu 2-0 / Dubla lui Wesley ii apropie pe moldoveni de podium

Dupa infrangerea cu cantec din Gruia, trupa lui Hizo a incercat si reusit sa intre in lupta pentru titlu, invingand ceilalti „verzi” din campionat, care astazi au jucat in rosu.

Duminica, 25.09.2011, 00:00
Vointa Sibiu - FCM Targu Mures 1-1/ Ardelenii raman neinvinsi in Liga 1

Vointa Sibiu a repetat isprava din meciul cu Steaua, atunci cand a obtinut un egal pe final de meci, si ramane astfel fara infrangere in Liga I, dupa ce a remizat, scor 1-1, cu FCM Targu Mures.

Luni, 15.08.2011, 00:00
Imbulzeala la biletele pentru meciul Vointa si Steaua

Sute de sibieni s-au calcat, ieri, in picioare ca sa fie siguri ca prind un bilet la cel mai important eveniment din aceasta saptamana: meciul de fotbal dintre echipa orasului, Vointa si Steaua. Cele cinci mii de bilete scoase la vanzare, s-au epuizat...

Sambata, 23.07.2011, 08:37
Vointa Sibiu - Sageata Navodari 2-0/ Ardelenii au promovat in Liga 1

Vointa Sibiu a promovat in Liga I, dupa ce a reusit sa castige returul barajului de promovare cu Sageata Navodari, scor 2-0 (in prima mansa, 0-0). Golurile sibienilor au fost marcate de Forika (36) si Martinescu (89).

Miercuri, 06.07.2011, 00:00
Sageata Navodari - Vointa Sibiu 0-0, in prima mansa a barajului de promovare in Liga I

Ajunse sa-si dispute ultimul loc vacant din Liga I in urma nebuniei declansate de neacordarea licentelor pentru mai multe echipe, Sageata Navodari si Vointa Sibiu au incheiat la egalitate, scor 0-0, prima mansa a barajului de promovare. Partida retur va avea loc miercuri, la Sibiu.

Duminica, 03.07.2011, 00:00
Schimbare de lider in seria Vest a Ligii a doua. Vezi rezultatele complete din liga secunda!

FC Bihor a pierdut primul loc dupa ce nu a reusit decat un rezultat de egalitate acasa cu CSM Ramnicu Valcea.

Sambata, 09.04.2011, 00:00
CS Mioveni – Vointa Sibiu 0-0 / Cand vointa nu-i de-ajuns

Derby-ul primei etape din Seria Vest a Ligii a doua s-a incheiat nedecis.

Vineri, 04.03.2011, 00:00
Cupa Romaniei: FC Timisoara - Vointa Sibiu 1-1, 4-3 (d.p)/ Calificare cu emotii pentru banateni

FC Timisoara s-a calificat cu mari emorii in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, eliminand pe Vointa Sibiu abia dupa executarea loviturilor de departajare, scor 4-3. Dupa 120 de minute scorul a fost de 1-1.

Marti, 26.10.2010, 00:00