Cupa Ligii Portugaliei Final Four e exclusiv în AntenaPLAY | Program

Cupa Ligii Portugaliei Final Four se va desfăşura în perioada 23-27 ianuarie, exclusiv în AntenaPLAY. Benfica, Sporting, Braga şi Estoril sunt cele patru echipe care vor lupta pentru trofeu.

Cupa Ligii Portugaliei Final Four e exclusiv în AntenaPLAY | Program | Profimediaimages.ro

Estoril este marea surpriză a competiţiei, după ce a câştigat Grupa D, din care a mai făcut parte şi FC Porto, marea absenţă din Final Four. Estoril s-a impus cu 3-1 în faţa „Dragonilor” şi şi-a asigurat biletele pentru Final Four. Cupa Ligii Portugaliei Final Four e exclusiv în AntenaPLAY.

Cupa Ligii Portugaliei Final Four e exclusiv în AntenaPLAY

Braga – Sporting şi Benfica – Estoril sunt cele două semifinale care se vor disputa pe teren neutru, la Leiria. Câştigătoarele celor două partide vor lupta apoi cu trofeul pe masă, potrivit AS.ro.

Programul complet al Cupei Ligii Portugaliei Final Four

Semifinale

• Braga – Sporting (marţi, 23 ianuarie, 21:45)
  • Benfica – Estoril (miercuri, 24 ianuarie, 21:45)

Finala

• Braga – Sporting vs Benfica – Estoril (duminică, 27 ianuarie, 21:45)

Benfica, de 7 ori câştigătoare a Cupei Ligii Portugaliei

Cupa Ligii Portugaliei a fost înfiinţată în 2007, iar Benfica este echipa care a câştigat trofeul în cele mai multe rânduri (7). Porto este campioana de anul trecut, care însă nu îşi va putea apăra trofeul în Final Four.

Sporting şi-a trecut şi ea în palmares de patru ori trofeul, pierzând alte trei finale. Braga (2), Setubal (1) şi Moreirense (1) sunt celelalte echipe care au mai câştigat competiţia.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Spania luptă împotriva Croației în finala Campionatului European de polo masculin. Meciul, difuzat exclusiv pe AntenaPLA... România a înfruntat Serbia pentru locul 7 la Campionatul European de polo. Care a fost scorul meciului difuzat pe Antena...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00