Qatar şi Iran, în semifinalele Cupei Asiei! Victorii dramatice pentru cele două echipe în sferturi, LIVE în AntenaPLAY

Qatar şi Iran sunt în semifinalele Cupei Asiei! Qatar a trecut de Uzbekistan la loviturile de departajare, în timp ce Iran a învins şi ea dramatic Japonia, cu 2-1. Atât Qatar – Uzbekistan, cât şi Iran – Japonia au fost LIVE în AntenaPLAY.

Qatar şi Iran, în semifinalele Cupei Asiei! | Profimediaimages.ro

Golul decisiv din meciul Iran – Japonia 2-1 a fost marcat din penalty, în minutul 90+6, notează AS.ro. În semifinale, Iran se va duela cu Qatar, care a învins-o după loviturile de departajare pe Uzbekisztan. În cealaltă semifinală se întâlnesc Coreea de Sud şi Iordania. Victorii dramatice pentru cele două echipe în sferturi, LIVE în AntenaPLAY.

Qatar şi Iran sunt în semifinalele Cupei Asiei! Victorii dramatice pentru cele două echipe în sferturi, LIVE în AntenaPLAY

Final! Qatar s-a calificat în semifinalele Cupei Asiei!

Min. 120+3: Se încheie şi prelungirile! Câştigătoarea se va decide la loviturile de departajare

Min. 90+12: Vom avea prelungiri! La finalul timpului regulamentar, scorul la Qatar – Uzbekistan a fost 1-1

Min. 59: Qatar – Uzbekistan 1-1! Khamrobekov a egalat scorul, spre disperarea fanilor din tribune

Min. 27: Qatar – Uzbekistan 1-0! Căpitanul Qatarului, H. Al Haydos, a şutat din unghi, iar portarul Uzbekistanului, Yusupov, şi-a introdus mingea în poartă!

.

.

.

Min. 28: Iran – Japonia 0-1! Morita a deschis scorul pentru japonezi, cu un şut de la marginea careului.

Echipele de start la Iran – Japonia:

Iran: Beranvand – Rezaeian, Kanaanizandegan, Khalilzadeh, Mohammadi – Ghoddos, Ezatolahi – Jahabakhsh, Ebrahimi, Mohebi – Azmouh

Japonia: Suzuki – Malikuma, Itakura, Tomiyassu, Ito – Kubo, Endp, Morita – Doan, Ueda, Maeda

Echipa națională din Iran s-a calificat în sferuturile de finală după ce a trecut, în optimi, de prima reprezentativă din Siria, cu scorul de 2-1. De cealaltă parte, naționala niponă s-a impus în fața Bahrainului, cu scorul de 3-1.

Cele două echipe naționale s-au mai întâlnit în semifinalele Cupei Asiei din 2019. La momentul respectiv, Japonia avea să se califice în finală, după ce a câștigat duelul cu scorul de 3-0.

Qatar – Uzbekistan (17:30)

Echipele probabile pentru duelul dintre Qatar și Uzbekistan:

Qatar: Barsham; Al-Rawi, Khoukhi, Mendes; Ro-Ro, Hatem, Al-Haydos, Fatehi, Waad; Ali, Afif

Uzbekistan: Yusupov; Khusanov, Eshmurodov, Ashurmatov, Nasrullaev; Turgunboev, Urunov, Kholmatov, Sayfiev; Masharipov; Fayzullaev

Selecționata din Qatar, gazda acestui turneu final, a obținut calificarea în sferturi după ce a trecut de Palestina, în optimi, cu scorul de 2-1. De cealaltă parte, Uzbekistan s-a impus în fața echipei naționale din Thailanda cu același scor.

Ultimul duel între cele două prime reprezentative a avut loc în anul 2018. La momentul respectiv, Uzbekistanul s-a impus cu scorul de 2-0, în cadrul unei partide amicale.

Programul semifinalelor Cupei Africii pe Naţiuni! Luptă pentru finala turneului, LIVE în AntenaPLAY... Campionatele Europene de haltere 2024 se văd exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 12-20 februarie...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00