Ceahlaul Piatra Neamt - Steaua 1-0 \ Ros-albastrii ies din lupta pentru titlu

Mare surpriza sub Pietricica, acolo unde echipa lui Ilie Stan a pierdut primul meci din ultimele 7.

Steaua nu a reusit sa confirme in partida de la Piatra Neamt parcursul bun din campionat si a inregistrat un esec usturator care a scos-o in mare masura din lupta pentru titlu.

Fratii Costea au fost din nou inexistenti in atac, iar salvatorul Tanase a fost blocat foarte bine de jandarmii fixati de Costel Ilie. Prepelita ar fi putut obtine un penalty la o faza la care Villadsen l-a agatat in careu insa Marius Avram a lasat jocul sa continue. Florin Costea a ratat in ultimul minut al primei reprize cea mai mare ocazie a partidei.

Dupa pauza, soarta Stelei s-a complicat foarte mult, dupa ce Stana a reusit un lob superb din lateral peste Tatarusanu, cel care visa la un transfer la Napoli.

Replica Stelei a fost una palida, doar suturile lui Mihai Costea dand iluzia ca ros-albastri ar fi putut pleca cu vreun punct din Moldova. Nu a fost cazul, pentru ca apararea nemteana a rezistat ajungand pe locul 10 in campionat.

Articolul continuă după reclamă

Steaua se afla in acest moment pe 7 la 11 puncte de liderul Dinamo.

Gigi Becali: "Fratii Costea sunt doi mascarici. Ii trimit inapoi lui Mititelu"... Remat Zalau invinge Tomis Constanta si se apropie de un nou titlu la volei masculin...

Hello Chef sezonul 7, 15 iunie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul este dat de Codruța Filip Sambata, 15.06.2024, 16:00